Dette websted bruger Google Analytics til at indsamle anonyme oplysninger såsom antallet af besøgende på webstedet og de mest populære sider.
At holde denne cookie aktiveret hjælper os med at forbedre vores website.
Aktivér strengt nødvendigt cookies først, så vi kan gemme dine præferencer!
Universal indikator enhed ADI-1 – Kobold
Find yderligere information længere nede på siden
eller ring på +45 42 42 20 46
Beskrivelse
Universal indikator enhed ADI-1 til alle inputs
Universal indikator enhed ADI-1 fra Kobold bruges til visning og behandling af procesværdier. Frekvenser eller standard strøm- / spændingssignaler kan behandles som indgangssignaler. De fleste udgangssignaler fra transducere kan således vises. Indikationen vises via et 5-cifret display og en 55-punkts søjlediagram.
Alle interne procesparametre i forskellige konfigurationer kan således vises. Al programmering udføres med 4 frontknapper i tre forskellige programmeringstilstande. 4 interne alarmparametre kan tildeles frit til de to grænsekontakter, på den valgfri analoge udgang eller på displayelementerne.
Ved hjælp af den tilsvarende totaliserings- og alarmkorrelation kan grundlæggende doseringsfunktioner realiseres. Forskellige alarm- og kontrolfunktioner kan udløses af den digitale kontrolindgang eller ved at trykke på en knap.
For all Inputs
(Frequenzy, current, voltage)
Indicator: digital, bargraph combined
Input: current, voltage, frequency
Output: analogue output, contacts, sensor supply
Mounting: panel mounting, field housing
Datablad: Her
Yderligere information
Kobold
Tilbehør
Relaterede varer
Digital indikator enhed DAG-A – Kobold
Messing og stål ventiler NAD series
Kugleventil med flange KUG-VO – Kobold